כניסה לחברים רשומים

 

פניה לבוגרי מב"ל להתנדב לעזרת צה"ל

 

פניה להתנדבות להסברה, להעשרה, ולליווי בצה"ל

חברות וחברים,

כולנו, בוגרות ובוגרי מב"ל, תרמנו בעת שירותנו תרומה משמעותית למדינה. במקביל, נתרמנו מאד ואנו ממשיכים לפעול במישורים רבים. בימים אלה ניצבים מדינת ישראל וצה"ל בכללה בפני אתגרים רבים, המאיימים  על חוסנה של המדינה. השיח, הרווי במחלוקות פנימיות עמוקות, גולש לא פעם לעוינות ולביטויי שנאה ואלימות. עמותת בוגרי מב"ל נענית לבקשה של חיל החינוך בצה"ל לתרום את חלקה להתמודדות של הצבא עם אתגר זה. חיל החינוך הציע לחברי העמותה ארבעה תחומים בהם מבקש להסתייע בבוגרים:

1.       מנחים – משוחחים: הצטרפות לתמיכה בפעולות הסברה בשגרה ובחרום לקידום תפיסתו של הצבא כצבא ממלכתי במדינה דמוקרטית. המתנדבים יוכשרו על ידי חיל החינוך להעביר פעולות דיון ועיבוד דילמות הנובעות  מתפיסה זו נוכח פעילות צבאית השנויה במחלוקת פוליטית וחברתית בכלל גזרות הלחימה ובשטחי כינוס בעת חירום. המנחים יפעלו לצד מפקדים וישמשו כלי עזר בידם.

2.       לוחמי ומפקדי עבר אשר יעבירו שיעורי מורשת קרב הרלוונטיים להתמודדות צהל כיום מתוך מעמדם כעדים ממקור ראשון .

3.       הרצאות העשרה בנושאי חברה, ניהול, כלכלה, תרבות ואחרים, הרלוונטיים לפיקוד ואשר יועברו במסגרת קורסים וימי עיון.

4.       שותפות בתהליכי מטה מרכזיים, בדגש על בעלי ניסיון ניהולי מוכח המסוגלים לסייע בהיבט "הניהול העסקי/משאבי אנוש" לקצינים בכירים צעירים.

בכולם מודגשים ערכי הממלכתיות של צה"ל, מחויבותו כצבא העם לכלל הציבור בישראל, כבוד לכל המשרתים וכפיפות לדרג הנבחר, לשרשרת הפיקוד ולערכי הדמוקרטיה.

רכז הפרויקט מטעם העמותה, חבר הנהלת העמותה גונדר בדימוס איל גובר.

רכזת הפרויקט מטעם צה"ל – אל"מ יעל הס, רמ"ח חינוך.

אני קורא לבוגרים להיענות לקריאה החשובה ולהתנדב למשימות !!

תא"ל מיל' אפרים לפיד, יו"ר העמותה

  

למעבר למילוי פרטים להתנדבות הקש כאן.

הדפסשלח לחבר
לוח אירועים

חדש בעמותה

עצור
הסתיימה ההרשמה לסיור מעבר לקו הירוק
במסגרת בימת נודדת, ייערך ביום 29.6.2017 סיור בעיר רוואבי, בהר גריזים ובאוניברסיטת אריאל ויושמעו סקירות והרצאות. ההשתפות מותנה בהרשמה מראש, ומשחלף המועד, הסתיימה ההרשמה ! (4/6/2017)
משתתפים באבלן הכבד של משפחות עמית וגונן, עפ פטירתה של יונה עמית ז"ל
חברי העמותה משתתפים באבלן הכבד של משפחות עמית וגונן, עם פטירתה בשיבה טובה של יונה עמית ז"ל, אם המשפחה ואלמנתו של האלוף מאיר עמית ז"ל.
העמותה קיבלה אישור ניהול תקין 2016
רשם העמותות אישר מתן אישור ניהול תקין. תודות לצוות המשפטי אריה רוטר ויוסי כץ על פעולתם המסורה. הראו האישור בקישור.
סקירת הספר מדינה בודדה
תא"ל מיל. אפרים לפיד, יו"ר העמותה, סוקר את ספרו של יוסי אלפר, על אחת מתפיסות הביטחון המרכזיות של ישראל בעבר – תפיסת הפריפריה.
יש גם פייסבוק
לענבל - קבוצת הפייסבוק של בוגרי העמותה הצטרפו עד כה 140 חברים. להצטרפות הקישו על הכותרת
ברכות לבוגרי מב"ל ששר הביטחון אישר את קידומם ל-2017
אלוף עמיקם נורקין, בוגר מחזור ל"ה - למפקד חיל האוויר . תא"ל אמיר אבולעפיה, בוגר מחזור ל"ז - לראש אגף התכנון. תא"ל תמיר ידעי, בוגר מחזור ל"ב - לאלוף פיקוד העורף. תא"ל מוני כץ, בוגר מחזור ל"ב - לאלוף פיקוד העומק. ברכות חמות להצלחתם של המיועדים לקידום משורות חברינו, בוגרי מב"ל !!
ספר חדש מאת בוגר מב"ל
דרוזים מעשה מרכבה, ספרו של שמעון אביבי, בוגר מחזור י"ז - ברכות!
סקירת ספרו החדש של יהושפט הרכבי המודיעין כמוסד ממלכתי
אלוף פרופ' יהושפט הרכבי היה שנים ממורי מב"ל, הסמכות המובהקת להוראת אסטרטגיה בצבא ובאקדמיה. את ספרו הגנוז שיזם והביא לדפוס דודי סימן טוב, סוקר אפרים לפיד (התפרסם ב Israel Defense)
אתר חדשות מ 70 מדינות
למדור הבטחון הלאומי > קישורים למקורות מידע > עתונות ותקשורת, נוסף קישור למיזם תקשורת ישראלי מעניין newsbcc.com המרכז חדשות מ 70 מדינות (כולל ישראל). הקישו על הכותרת
עבור לתוכן העמוד